پوگوستمون هلفری ” Pogostemon helferi

  • تعداد رای : 1
  • میزان بازدید :795
  • تعداد نظرات : 0
گارانتی :
فروشنده :

تماس بگیرید

پوگوستمون هلفری ” pogostemon helferi

تماس بگیرید تومان

پوگوستمون هلفری ” Pogostemon helferi نسبت به تغییرات در آب بسیار سازگار است

گیاه پوگوستمون هلفری ” Pogostemon helferi”میتواند در پیش زمینه ی آکواریوم شما قرار گیرد و با ظاهر خاص و جالبی که دارد به فضای آکواریوم شما زیبایی ویژه ای ببخشد . ظاهر بی نظیر این گیاه آبزی به دلیل شکل پیچ دار و فرفری و رنگ سبز تیره ی برگ های آن است. برخی این گیاه را به نام “ستاره کوچک ” می شناسند .

ما سعی کردیم هر آنچه در مورد نگه داری و مراقبت این گیاه نیاز است بدانید را در این مقاله به شما عزیزان ارایه دهیم تا جای سوالی برای شما باقی نماند.ویژگی های گیاه آبزی پوگوستمون

زیستگاه طبیعی این گیاه در کنار رودخانه ها ، در کشور تایلند نزدیک به مرز بابرمه می باشد و به صورت کاملا غوطه ور و یا جزئی غوطه ور است.در تایلند به آن ستاره کوچک ” daonoi”می گویند و از خانواده ” Lamiaceae ” می باشد .

یک گیاه آبزی غیرمعمول و متمایز ، با برگ های فرفری به رنگ سبز ، که بسیار چشمگیر و زیبا است.

با داشتن شرایط نور مناسب و یک بستر سرشار از مواد مغذی شاخه های جانبی زیادی را تشکیل می دهد ، که ریشه های کوچک دارند و گیاه به سرعت تبدیل به یک پوشش سبز رنگ زیبا در پیش زمینه آکواریوم شما میشود.

نکات مهم در نگه داری گیاه پوگوستمون

۱)اگر می خواهید گیاه را جمع و جور و کوتاه نگه دارید ، نور قوی برای آن بهتر است . اگر روشنایی کمتر باشد گیاه شکوفا و رشد میکند ، اما به اندازه ۱۵ سانتی متر رشد می کند تا بتواند به نور بیشتری برسد.

۲) گیاه پوگوستمون در طیف گسترده ای از دمای آب ، از ۱۵ الی ۲۸ درجه سانتی گراد می تواند رشد کند و به همین علت برای انواع مختلفی از آکواریوم ها مناسب است .

۳) آب کمی قلیایی تا حاشیه اسیدی را با pH5 الی ۵.۵ را ترجیح می دهد اما مقدار pH حداکثر تا ۷ در نظر گرفته شود .

۴) نسبت به تغییرات در آب بسیار سازگار است ، زیرا زیستگاه طبیعی آن در تایلند به طور مداوم در حال تغییر است. این باعث می شود که نگهداری از آن ساده تر شود ، زیرا پارامترهای آب می توانند متفاوت باشندو تغییر کنند .

مراقبت و نگه داری از پوگوستمون :

مراقبت از پوگوستمون هلفری بسیار آسان است ، بنابراین در بین علاقه مندان به خصوص افراد مبتدی در دنیای آکواریوم بسیار محبوب است.

در نور کم یا قوی می تواند رشد کند ، اما اگر به اندازه کافی قوی نباشد ، در جستجوی نور زیادی بلند می شود.

به منظور دستیابی به ظاهر معمول و زیبا برای آکواریوم ها ، نور قوی توصیه می شود.

به کود دهی مداوم نیاز دارد ، به ویژه هنگامی که تعداد ماهی زیادی درآکواریوم برای کمک به آنها وجود ندارد.

دقت کنید که اگر گیاه پوگوستمون آهن کافی دریافت نکند ، برگ های آن زرد می شوند ، اما اگر شما زود متوجه این موضوع شدید ، می توانید گیاه را سریع بهبود ببخشید و در دوزهای توصیه شده مواد مغذی مناسب را برای تقویت آن اضافه کنید.

هم چنین دی اکسید کربن ممکن است برای سرعت بخشیدن به رشد گیاه اضافه شود ، اما گیاه بدون آن ، کمی آهسته تر رشد خواهد کرد.

اگر گیاه آبزی پوگوستمون بیش از حد رشد کند ، پیرایش برگ ها الزامی است ، و همچنین هرس کردن ساقه ها اجازه می دهد تا نور و مواد مغذی کافی به کل گیاه برسد.

ممکن است برخی از ماهی های گیاهخوار از این گیاه آبزی به عنوان یک سالاد خوشمزه استفاده کنند ، بنابراین سعی کنید از گونه هایی از ماهیان مانند ماهی رنگین کمان یا ماهی قرمز طلایی برای هم زیستی با آن پرهیز کنید.تکثیر گیاه پوگوستمون

اگر می خواهید گیاه را تکثیر کنید ، می توانید ساقه های بریده شده از آن را دوباره در بستر بکارید.

این گیاه از طریق شاخه های جانبی کوچک تکثیر می شود ، هر یک ریشه های خاص خود را ایجاد می کند. شما می توانید آن را رها کنید تا به تنهایی تکثیر شود یا شاخه ها را ببرید و برای پوشش سریعتر کف مخزن آنها را دوباره در بستر کاشت کنید.

پوگوستمون هنگام غوطه ور شدن ، گل های کوچکی تولید می کند که بذر تولید می کنند. این دانه ها درون مخزن آزاد می شوند و در نتیجه گیاهان جدیدی تولید می شوند.

فقط مطمئن شوید که بستر و ستون آب به اندازه کافی غنی از مواد مغذی و CO2 هستند تا از رشد سالم گیاه حمایت کنند.

آیا پوگوستمون هلفری برای آکواریوم شما مناسب است ؟

پوگوستمون یک گیاه عجیب و غریب است که در رودخانه های پر سرعت در شمال غربی تایلند روی سنگ آهک رشد می کند.

مدتها تنها از نظر علم شناخته شده بود ، اما چند سال پیش در آکواریوم های تایلند به عنوان یک گیاه آبزی زینتی بکار می رود که با سرعت رشد کم ، و برگهای فرفری و دندانه دار به رنگ سبز روشن شناخته می شود .

این گیاه برای داشتن رشد سالم نیاز به مراقبت و توجه متوسط ​​ دارد اما زیبایی و ظاهر بی نظیر آن مطمئناً ارزش آن را دارد که شما برای رشد و پرورش آن تلاش کنید و شرایط مساعد را مهیا سازید .

فقط مراقب باشید قسمت های قهوه ای رنگ گیاه را از بین ببرید تا از آلوده شدن تمام گیاه و در نهایت از بین رفتن آن جلوگیری کنید. از آنجا که پوگوستمون هلفری در بسیاری از آکواریوم ها با شرایط مختلف قابل نگه داری است و سازگاری مناسبی دارد ، حتما این گیاه بی نظیر را به آکواریوم خود اضافه کنید و از زیبایی آن لذت ببرید

ادامه

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر